• Domov
  • Tuin
  • Ako chrániť paradajky pred dažďom? 3 účinné a kreatívne techniky
Hoe bescherm je tomaten tegen de regen 3 effectieve en

Ako chrániť paradajky pred dažďom? 3 účinné a kreatívne techniky

Už ste paradajky Máte na rastlinách zrelé paradajky a chcete ich ochrániť pred dažďom? Potom ste na správnom mieste!

V tomto článku sa s vami podelíme o 3 kreatívne a účinné techniky na ochranu vašich rastlín pred dažďom. paradajky Chráňte paradajky pred dažďom a zabráňte zhoršeniu ich kvality. Postupujte podľa týchto pokynov záhradnícke tipy a budete dobre pripravení na nadchádzajúce obdobie dažďov!

Príčiny poškodenia paradajok dažďom

Dážď môže spôsobiť poškodenie paradajok kvôli svojmu chemickému zloženiu a sile. Dážď obsahuje kyselinu sírovú, ktorá sa usadzuje na listoch paradajok a ničí ich štruktúru.

Okrem toho dážď padajúci veľkou silou môže poškodiť listy a stonky, aj keď nie sú vystavené pôsobeniu kyseliny sírovej. Rajčiaky sú tak zraniteľnejšie voči chorobám a hmyzu, ktoré sa v dôsledku tohto poškodenia šíria.

Kvety paradajok sú tiež citlivé na dážď a môžu sa pri silných dažďoch utopiť, čo bráni ich produkcii.

3 účinné techniky na ochranu paradajok pred dažďom

Paradajky sú pre záhradkárov zdrojom radosti a hrdosti. Dážď však môže mať negatívny vplyv na ich rast a chuť. Môžete použiť jednoduché postupy, aby ste zabránili poškodeniu paradajok dažďom.

Použitie plachty je veľmi účinnou metódou ochrany paradajok pred poveternostnými vplyvmi. Existujú plachty špeciálne navrhnuté pre rastliny, ktoré prepúšťajú vzduch a svetlo a zároveň udržiavajú listy a plody vlhké.

Ďalšou možnosťou je použitie siete na vytvorenie krytu. Malé otvory v sieti zabraňujú dažďu, aby zmáčal a poškodzoval plody, a zároveň prepúšťajú vzduch a svetlo.

Nakoniec môžete sklenené panelySklenené panely sú vynikajúcim spôsobom ochrany záhrady pred dažďom. Ponúkajú dodatočnú ochranu a ľahko sa inštalujú.

Ako nainštalujete tieto 3 techniky?

Zavedenie týchto 3 techník na ochranu paradajok pred dažďom je pomerne jednoduché. Musíte však mať priestor a rozpočet na investovanie do potrebných materiálov a nástrojov.
Tu je uvedené, čo musíte urobiť:

  • Vyrobte kovové alebo drevené klietky, ktoré paradajky podoprú a zabránia ich prehýbaniu pod váhou dažďových kvapiek.
  • Na základňu paradajok nainštalujte plastové tunely alebo prístrešky, ktoré ich ochránia pred dažďom.
  • Rastliny a ich plody zakryte nepremokavou plachtou alebo plachtovou strieškou.
Prečítajte si  Objavte tajomstvá odborníkov: 7 tipov na pestovanie priesad paradajok

Materiály a nástroje potrebné na inštaláciu týchto techník ľahko nájdete vo väčšine železiarstiev alebo na internete.

Keď budete mať všetko potrebné, môžete začať používať tieto techniky na ochranu svojich paradajok.

Najdôležitejšou radou, ktorú treba mať na pamäti, je chrániť paradajky pred poveternostnými podmienkami, ako je dážď a vietor. Na tento účel musíte pravidelne sledovať počasie a prijať potrebné opatrenia na ochranu paradajok.

Je dôležité zasadiť paradajky na miesto, ktoré poskytuje ochranu pred vetrom a dažďom, napríklad na tienisté miesta alebo miesta chránené budovami či živými plotmi.

Okolo rastlín môžete umiestniť aj konštrukcie, ako sú napríklad latky alebo klietky, ktoré pomôžu rastlinám s oporou a ochránia ich pred dažďom.

Nakoniec by ste tiež mali pozorne sledovať svoju záhradu a rýchlo odstrániť všetky mokré alebo poškodené listy, aby ste minimalizovali škody spôsobené dažďom.

Ochrana paradajok pred dažďom je pre záhradkárov dôležitou úlohou. Našťastie existuje niekoľko tipov kreatívne a účinné spôsoby, ako to dosiahnuť.

Môžete použiť plachty, zasadiť zeleninu chránenú pred dažďom alebo zakryť rastliny klietkami na paradajky.

Uplatnením týchto techník v praxi môžete svoje paradajky ochrániť pred dažďom a tešiť sa z veľkej úrody!

Zdieľať :