• Domov
  • Tipy
  • Ako odstrániť odolné škvrny z kuchynských utierok?
Image

Ako odstrániť odolné škvrny z kuchynských utierok?

Kúpili ste si nové kuchynské utierky a máte dojem, že sú už poškodené? Alebo sú vaše staré utierky špinavé a nespĺňajú štandardy, o ktoré sa snažíte. pracie prostriedky obvyklé?

Nebojte sa, existujú tipy pre domácnosť Odstránenie odolných škvŕn z kuchynských utierok. V tomto článkuvám ukážeme, ako oživiť kuchynské utierky.

Zistite, ako odstrániť odolné škvrny

Úporné škvrny sú tie, ktoré odolávajú praniu a vyžadujú si špecifickejšie metódy čistenia. Našťastie existuje niekoľko spôsobov ich odstránenia. Najprv je potrebné určiť typ škvrny, ktorú chcete ošetriť.

Napríklad olejová škvrna potrebuje iné ošetrenie ako škvrna od atramentu alebo kávy. Po identifikácii škvrny môžete nájsť najvhodnejší výrobok na jej odstránenie.

Odporúča sa však používať prírodné produkty na báze octu, citrónu a jedlej sódy. Tieto produkty sú šetrnejšie a nepoškodzujú krehké textílie.

V závislosti od typu škvrny si môžete vybrať aj špecifické prípravky: napríklad soľ na mastnú škvrnu alebo čierne mydlo na škvrnu od atramentu. Je dôležité vyskúšať tieto metódy pred použitím drsných chemických prostriedkov. Ak sa vám škvrnu nepodarí odstrániť, neváhajte vyhľadať odbornú pomoc.

Používajte prírodné produkty na čistenie uterákov

Odolné škvrny nie je vždy ľahké odstrániť, ale používanie prírodných produktov na čistenie uterákov vám môže pomôcť. prírodné produktysa ich môžete zbaviť. Prírodné produkty sú veľmi účinné a môžu byť veľmi užitočné na čistenie všetkých druhov predmetov.

Na odstránenie mastnoty z utierok môžete použiť citrónovú šťavu a na odstránenie škvŕn jedlú sódu zriedenú v troche horúcej vody. Môžete použiť aj marseillské mydlo a slnečnicový olej, ktoré sú ideálne na to, aby ste utierkam dodali svieži a čistý vzhľad. lesk neporovnateľné.

Prečítajte si  Tipy od profesionálnych maliarov: Ako maľovať podlahové lišty

Môžete tiež zmiešať jedlú sódu a biely ocot a vytvoriť „biely ocot“. roztok ktorý dokáže odstrániť aj tie najodolnejšie škvrny z vašich utierok. Tento roztok je tiež veľmi účinný pri odstraňovaní nečistôt a prachu, takže môžete dosiahnuť optimálne výsledky. Pred použitím je dôležité pozorne si prečítať návod na použitie, aby ste sa uistili, že výrobok je vhodný pre váš typ tkaniny.

Na každý typ škvrny použite špecifický prípravok

Pre úplné odstránenie škvŕn je dôležité použiť správny výrobok pre každý typ škvrny. Avšak, Predtým, ako sa uchýlite k drsným chemikáliám, je najlepšie vyskúšať prírodné, ekologické riešenia. Tu je niekoľko konkrétnych postupov, ktoré môžete použiť v závislosti od škvŕn:

  • Mastné škvrny sú najodolnejšie. Ak ich chcete odstrániť, zmiešajte jedlú sódu s teplou vodou a škvrnu potrite mäkkou handričkou.
  • Škvrny od kávy môžete ošetriť bielym octom alebo zmesou peroxidu vodíka a teplej vody.
  • Úporné škvrny spôsobené tukmi z potravín možno odstrániť citrónovou šťavou.
  • Škvrny spôsobené červeným vínom možno odstrániť tak, že postihnuté miesto posypete soľou a potriete citrónom rozrezaným na polovicu.

V neposlednom rade, Na najťažšie škvrny použite olivový olej alebo zmes citrónovej šťavy a horúcej vody. Môžete tiež pridať hydrogénuhličitan a vytvoriť tak pastu.

Vyhnite sa používaniu drsných chemikálií

Drsné chemikálie sú posledným riešením, ktoré by ste mali zvážiť na odstránenie odolných škvŕn. Ich výhodou je síce účinnosť, ale tieto výrobky môžu poškodiť tkaniny a zhoršiť ich kvalitu. Z viacniektoré môžu byť škodlivé pre zdravie a životné prostredie, najmä ak nedodržíte bezpečnostné a ochranné pokyny. Preto je lepšie ich používanie čo najviac obmedziť.

V súčasnosti existuje mnoho prírodných produktov, ktoré ponúkajú zaujímavú alternatívu k drsným chemikáliám. Tieto výrobky sú vo všeobecnosti šetrnejšie k vláknam tkanín a sú tiež šetrnejšie k životnému prostrediu. Sú ľahko dostupné v obchodoch a často lacnejšie ako ich chemické náprotivky. Preto je najlepšie zvoliť si na čistenie utierok prírodné produkty.

Prečítajte si  Koľko elektriny spotrebuje chladnička? Náš sprievodca prevádzkovými nákladmi

Existuje mnoho tipov pre domácnosť na odstránenie odolných škvŕn z kuchynských utierok a je možné nájsť ten najlepší pre každú situáciu.

Je dôležité vyskúšať každý tip na malom kúsku látky predtým, ako ho použijete na celú látku, aby ste sa uistili, že vybraný výrobok nepoškodí utierku.

Keď nájdete správnu metódu, môžete ľahko vyčistiť svoje utierky a tešiť sa z čistejšej kuchyne.

Zdieľať :