Silvester Trnovec

Afrika: Neznámy kontinent

19,90 

Katalógové číslo: 9788099941541 Kategórie:

Popis

Predstava Afriky ako temného kontinentu obývaného ľuďmi bez histórie, civilizácie či kultúry, je na Slovensku stále prítomná a tento fascinujúci kontinent ostáva málo známym a najmenej pochopeným. O Afrike a Afričanoch sa u nás šíria rôzne mýty či polopravdy, často zdedené ešte z čias kolonializmu. Afrika je pritom omnoho viac, než čo nám dokážu sprostredkovať hollywoodske filmy, cestovateľské blogy či stereotypné predstavy.

Kniha Afrika: Neznámy kontinent prináša poznatky o Afrike objektívnou, vyváženou a zároveň čitateľsky príťažlivou formou. Pripravili ju slovenskí a českí odborníci a odborníčky venujúci sa odlišným regiónom Afriky, spoločnosti, politike i dejinám. Experti z viacerých vedných disciplín upozorňujú, že budúcnosť Európy v 21. storočí leží práve v Afrike.

,,Kniha Afrika: Neznámy kontinent výrazne obohatí knižný trh o kvalitné a čitateľsky atraktívne podané informácie o afrických, zvlášť novodobých a súčasných dejinách a ich spojitosti s naším prostredím… Bude užitočná na Slovensku a určite si nájde čitateľov zaujímajúcich sa o Afriku tiež v českých krajinách.,,
Prof. PhDr. Luboš Kropáček, CSc., Karlova univerzita v Prahe

,,Kniha Afrika: Neznámy kontinent je nesmierne cenná. Vytrháva nás z lenivého myšlienkového stereotypu.,,
doc. PhDr. Jan Klíma, Univerzita Hradec Králové

Ďalšie informácie

Hmotnosť 852 g
Rozmery 145 × 225 mm
Vydavateľ

Jazyk

slovenský

Väzba

pevná

Počet strán 432
Rok vydania 2021
ISBN 978-80-99941-54-8