Saša Filipenko

Bývalý syn

17,00 

Katalógové číslo: 9788099954138 Kategórie:

Popis

Silný príbeh mladého chlapca žijúceho v Bielorusku na začiatku 21. storočia.

Šestnásťročný Francisk by mal cvičiť hru na violončelo, no radšej si s priateľmi užíva život. Cesta na rockový koncert však neskončí dobre, naopak stane sa obrovská tragédia, pri ktorej sa nešťastne zraní aj Francisk. Upadne do kómy a dlhé roky sa z nej nepreberie. Postupne to s ním každý vzdá; rodičia, priateľka, lekári. Jediná osoba, ktorá nedopustí Franciskovo odpojenie od prístrojov je jeho stará mama.
Francisk sa po desiatich rokoch z kómy skutočne zobudí. Ocitne sa však v krajine, v ktorej sa za desať rokov nezmenilo absolútne nič. Vládne jej ten istý človek, mladí ľudia ju húfne opúšťajú, každý protest je potlačený.
Nájde si Francisk v tejto krajine svoje miesto?

Citát: ,,Saša Filipenko je jedným z tých mladých autorov, ktorí sa okamžite stali vážnymi spisovateľmi.,, Svetlana Alexijevič

CV autor:
Saša Filipenko (1984, Minsk) je bieloruský spisovateľ, píšuci po rusky. Po prerušení štúdia klasickej hudby, vyštudoval na univerzite v Petrohrade literatúru. Pracoval ako novinár, scenárista satirickej šou, aj ako moderátor v nezávislej televízii Dožď. Je autorom viacerých kníh, medzi nimi aj úspešného románu Červený kríž. Miluje futbal. Od roku 2020 už nežije v Petrohrade ani v Minsku. Momentálne spolu s rodinou strieda miesta svojho pobytu v Európe.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 200 g
Rozmery 120 × 190 mm
Vydavateľ

Jazyk

slovenský

Väzba

brožovaná

Počet strán 208
Rok vydania 2022
ISBN 978-80-99954-13-8