James Nestor

Dych

Nová veda o stratenom umení

16,90 

Nie je na sklade

Katalógové číslo: 9788022211499 Kategórie:

Popis

Ako sa stravujete, koľko cvičíte, akí štíhli, mladí alebo silní ste – na ničom z toho nezáleží, ak nedýchate správne. Pre naše zdravie a celkovú pohodu nie je nič dôležitejšie než dýchanie nádych, výdych, zopakovať dvadsaťpäťtisíckrát denne. Ľudia však prišli o schopnosť správne dýchať a má to vážne následky.

Novinár James Nestor cestuje po svete a pátra po tom, kde sa stala chyba a ako to napraviť. Vyhľadáva ľudí skúmajúcich vedu ukrytú za starovekými dýchacími technikami, ako pránájáma, sudaršana-krijá či tummo, a spolupracuje s nadšencami dýchania, ktorých nazýva pneumonauti, aby vedecky preveril dávno existujúce teórie dýchania. Moderný výskum ukazuje, že už malé úpravy nádychu a výdychu dokážu naštartovať športový výkon, omladiť vnútorné orgány, pomôcť pri chrápaní, astme a autoimunitných ochoreniach, dokonca aj narovnať chrbticu postihnutú skoliózou. Nič z toho by nemalo byť možné, ale je.

Dych čerpá z tisícročných medicínskych textov a z najnovších prelomových štúdií v odbore pneumológie, psychológie, biochémie a fyziológie a kompletne prevracia naše poznatky o tejto základnej biologickej funkcii. Keď si prečítate túto knihu, už nikdy nebudete dýchať tak ako predtým.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 476 g
Rozmery 140 × 210 mm
Vydavateľ

Jazyk

slovenský

Väzba

pevná s prebalom

Počet strán 316
Rok vydania 2021
ISBN 978-80-222-1149-9