Beck Weathers, Stephen G. Michaud

Napospas smrti: Zostup z Everestu

12,90 

1 na sklade

Katalógové číslo: 9788081820946 Kategórie:

Popis

Napospas smrti je pútavý, no pritom hlboko osobný a ľudský príbeh o prežití a návrate do života. Je to koláž výpovedí ľudí, ktorí prispeli k záchrane texaského patológa Becka Weathersa po tragickej búrke na Mount Evereste, kde v máji 1996 za jednu noc zahynulo deväť horolezcov. Kniha nie je denníkom horolezeckých úspechov – práve naopak, sleduje, čo Weathersa na horolezectve až chorobne priťahovalo, podrobne mapuje jeho náročnú a bolestivú rekonvalescenciu po tragédii, no predovšetkým opisuje, ako sa pokúšal zaceliť rany vo vzťahu s manželkou Margaret (zvanou Peach). Nebyť nezdolnosti a nádeje Peach, je veľmi pravdepodobné, že by sa Weathersa ani len nepokúšali evakuovať a on by ďalej nedokázal čeliť strašným následkom hypotermickej kómy. Príbeh Weathersovej záchrany je tak aj príbehom záchrany ich manželstva.

„Ohromne silný príbeh… Napospas smrti nie je len o horolezectve – je o ľuďoch, o láske a dobrodružstve. Táto kniha je výpoveďou o zložitých ľudských vzťahoch, o dobrodružstve a extrémnych koníčkoch, do ktorých prenikneme hlbšie, než by sme čakali.“
Sunday Business Post

„Napospas smrti je mimoriadne pútavé čítanie…“
Spectator

„Tieto fascinujúce spomienky sú… úprimné a zároveň dojímavé.“
New York Times Book Review

Beck Weathers je dnes veľmi obľúbený rečník. O svojich zážitkoch hovoril už pred pracovníkmi rôznych profesií, prednášal vo fi rmách a aj na akademickej pôde. S rodinou žije v Dallase, kde pracuje ako lekár.

Stephen G. Michaud je autor alebo spoluautor osemnástich kníh, medzi inými aj titulov ako The Evil That Men Do (Ľudské zlo) a The Only Living Witness (Jediný žijúci svedok). Ďalšie informácie nájdete na jeho ofi ciálnom webe www.stephenmichaud.com.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 630 g
Rozmery 145 × 215 mm
Vydavateľ

Jazyk

slovenský

Väzba

pevná s prebalom

Počet strán 318
Rok vydania 2017
ISBN 978-80-8182-094-6