Robin Sloan

Nonstop kníhkupectvo pána Penumbru

11,90 

Katalógové číslo: 9788089153947 Kategórie:

Popis

Tento román je veselý a vzrušujúci príbeh o knihách a moderných technológiách, o šifrovaní a sprisahaní, priateľstve, mladej láske a tajomstve večného života. Dokonalý príbeh pre 21. storočie, plný záhad, tajomstiev, tajných kódov a krásneho písma. Autor výborne zachytil súčasnosť, vytvoril úplné nový a úžasný svet. Kombinuje prvky fantázie, tajomstva, priateľstva a dobrodružstva ako nový spôsob nazerania na moderný konflikt prechodu medzi novými a starými technológiami.
Kniha, ktorá vychádza v 25 krajinách, oplýva inteligentným humorom a jedným dychom si ju prečítajú čitatelia všetkých vekových kategórii, aj zanietení itečkari a programátori, ktorí zistia, že majú s hlavným hrdinom veľa spoločného. Jej autor, mladý americky spisovateľ Robin Sloan (nar. 1979) vyrastal neďaleko Detroitu, v súčasnosti žije v San Franciscu. Vyštudoval ekonómiu v Michigane. V rokoch 2002 až 2012 pracoval v médiách – v Poynter, Current TV a na Twitteri.

„Napísal som tuto knihu, pretože je presne taká, akú by som si sám rad prečítal. Snažil som sa ju naplniť tym, čo mam rad: knihami a kníhkupectvami, dizajnom a typografiou, Silicon Valley a San Franciscom, fantáziou a sci-fi literatúrou, pátraním a plánmi. Pokiaľ to mate tiež radi, dúfam a verím, že si návštevu vysokého úzkeho kníhkupectva ležiaceho vedľa striptízového klubu.

Tento napínavý príbeh o pokuse modernej technológie rozriešiť stredoveku záhadu sa hneď umiestnil v rebríčku bestsellerov New York Times

Ďalšie informácie

Rozmery 140 × 205 mm
Vydavateľ

Jazyk

slovenský

Väzba

pevná s prebalom

Počet strán 288
Rok vydania 2013
ISBN 978-80-89153-94-7