Robert Macfarlane

Podzemie

Cesta hlbokým časom

18,90 

Katalógové číslo: 9788082033109 Kategórie:

Popis

Žijeme na nepokojnej zemi. A tak nás prirodzene zaujíma, aký bude svet po nás? Aké tvory ho budú obývať A kam sa pohnú zdanlivo nehybné horstvá? Odpoveď nehľadajme v budúcnosti, ale práve naopak v tom, čo tu bolo dávno pred nami.

Je to kniha o neviditeľnom. O tom, čo je ľudskému zraku skryté. Jaskynné systémy hĺbené milióny rokov trpezlivou vodou, bezrozmerné banské štôlne, podzemné laboratóriá, ktoré sa snažia zachytiť kozmický vánok, lesný internet komunikujúcich stromov, obrovské podzemné mesto pod chodníkmi Paríža.

Robert Macfarlane sa vo svojej výnimočnej knihe Podzemie venuje tomu, čo by sme mohli nazvať paleontológia prítomnosti. Pozerá okolo seba a snaží sa predstaviť, čo po nás nájde akýsi budúci výskumník a ako bude interpretovať naše konanie. Podzemie je hlboká cesta strojom času do našej budúcnosti, pri ktorej nám Robert Macfarlane kladie zdanlivo jednoduchú otázku: Sme dobrými predkami?

Jeho cesty podzemím sa prelínajú stretnutiami s vedcami aj intenzívnymi pozorovaniami prírody. Vzniká z toho pozoruhodný žáner, v ktorom sa prirodzene prelína a dopĺňa reportáž s poéziou.
Už vyše pätnásť rokov píšem o vzťahoch medzi krajinou a ľudským srdcom, povedal o sebe Robert Macfarlane, ktorého oslavujú ako najvýraznejšieho súčasného autora píšuceho o prírode.

Ďalšie informácie

Vydavateľ

Jazyk

slovenský

Väzba

brožovaná

Počet strán 432
Rok vydania 2021
ISBN 978-80-8203-310-9