Peter Hayes

Prečo? Ako pochopiť holokaust

24,99 

1 na sklade

Katalógové číslo: 9788082680365 Kategórie:

Popis

Kniha PREČO? Ako pochopiť holokaust skúma jednu z najtragickejších udalostí v dejinách ľudstva a odpovedá na osem najčastejších otázok, ktoré sa s ňou spájajú: Prečo Židia? Prečo práve Nemci? Prečo vraždenie? Prečo bol holokaust taký rýchly a rozsiahly? Prečo sa Židia väčšmi nebránili? Prečo bola pomoc zvonka taká obmedzená?

Napriek množstvu kníh a filmov, múzeí a pomníkov, výpovedí pamätníkov a výučbe venovanej holokaustu sa zdá, že ani po viac ako sedemdesiatich rokoch sa nepodarilo nájsť ucelené vysvetlenie toho, ako sa mohla v srdci civilizovanej Európy v 20. storočí udiať taká nepredstaviteľná masakra.

Americký historik Peter Hayes, odborník na dejiny Nemecka a genocídy, na základe rozsiahleho výskumu a štatistických údajov pútavým spôsobom vyvracia mnohé mylné predstavy a interpretácie a odpovedá na všetky kľúčové, nepríjemné a bolestivé otázky.

„Táto kniha je dômyselnou odpoveďou na provokatívnu otázku: ,Načo ďalšia kniha o holokauste?‘ Hayes píše zrozumiteľne a jeho pozoruhodný text je mrazivou zbierkou varovných signálov, minulých i súčasných.“
— Kirkus Reviews

„Zrozumiteľná a veľmi dobre napísaná kniha, ktorá je dôležitá v dnešnej dobe strachu, propagandy a fake news.“
— Times Higher Education

„Jasný a zručne napísaný úvod do dejín holokaustu. Na rozdiel od väčšiny kníh o holokauste sa autor sústreďuje nato, aby čitateľom pomohol pochopiť, prečo sa holokaust stal, prečo sa udial tak, ako sa udial, a aké mal následky.“
— Jewish Telegraphic Agency

Ďalšie informácie

Rozmery 145 × 225 mm
Vydavateľ

Jazyk

slovenský

Väzba

pevná

Počet strán 408
Rok vydania 2022
ISBN 978-80-8268-036-5