Ray Dalio

Princípy

Život a práca

27,90 

1 na sklade

Katalógové číslo: 9788081720543 Kategórie:

Popis

Ray Dalio, jeden najúspešnejších investorov a podnikateľov na svete, v tejto knihe spracoval svoje výnimočné životné a pracovné princípy, ktoré z obyčajného dieťaťa strednej vrstvy z Long Islandu urobili jedného z najúspešnejších ľudí našich čias. Princípy, ktoré môže použiť ktokoľvek, aby dosiahol svoje ciele.

V roku 1975 Ray Dalio vo svojom jednoizbovom byte v New Yorku založil spoločnosť Bridgewater Associates. O štyridsať rokov neskôr je Bridgewater piatym najvýznamnejším súkromným podnikom v Spojených štátoch (Fortune), ktorý pre investorov zarobil viac peňazí než akýkoľvek iný hedžový fond v histórii (Bloomberg). Za toto obdobie odhalil Dalio celý rad unikátnych princípov, ktoré podľa neho stoja za jeho úspechom a o ktoré sa rozhodol podeliť v tejto knihe.

Zatiaľ čo Princípy prekypujú novátorskými myšlienkami, ich jadro tvorí zrozumiteľný, priamy prístup k rozhodovaniu – vrátane Daliovho inovatívneho procesu váženia vierohodnosti – ktorý môže uplatniť každý bez ohľadu na to, o čo sa snaží.
Kniha ponúka aj generálny plán na vytvorenie ideovej meritokracie, snahy o zmysluplnú prácu a zmysluplné vzťahy prostredníctvom radikálnej pravdy a radikálnej transparentnosti, ktoré stoja za úspechom spoločnosti Bridgewater. Je to jedinečná príležitosť, ako dostať od Steva Jobsa investovania (podľa časopisu CIO) overené rady, aké sa nedajú nájsť v tradičných publikáciách o podnikaní.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 1181 g
Rozmery 152 × 228 mm
Vydavateľ

Jazyk

slovenský

Väzba

pevná s prebalom

Počet strán 600
Rok vydania 2020
ISBN 978-80-8172-054-3