Mary Roach

Rozdáme si to?

Keď sa pária sex a veda

16,90 

1 na sklade

Katalógové číslo: 9788082301215 Kategórie:

Popis

„Všetko, čo chcete apotrebujete vedieť o sexe.“

Americká spisovateľka Mary Roach sa vo svojich knihách venuje tak trochu bizarným témam súvisiacim s ľudskou fyziognómiou a knihu Rozdáme si to? venovala najpríťažlivejšej vedeckej oblasti–sexu. Prináša zábavné rozprávanie o ľudskej sexualite, v ktorom mapuje jej históriu od čias Aristotela až po najnovšie výskumy týkajúce sa záhad ženského orgazmu.

Ako, prečo, prečo nie a ako inak či lepšie? Debata o sexe od nepamäti prebiehala za zatvorenými dverami laboratórií, verejných domov či v podkroví slávneho sexuológa Alfreda Kinseyho, no v súčasnosti sa presunula na pracoviská s rozličnými zobrazovacími metódami vrátane magnetickej rezonancie alebo do výskumných stredísk na vývoj sexuálnych pomôcok. Autorka v nich strávila dva roky a pokúsila sa zodpovedať všetky otázky, ktoré ste sa báli položiť.

Je váš penis o sedem centimetrov dlhší, ako si myslíte? Je vaginálny orgazmus mýtus? Môže mŕtvy muž dosiahnuť erekciu? Prečo Viagra nepomáha ženám–alebo dokonca pandám? Prečo môže byť také ťažké dosiahnuť sexuálne vzrušenie a orgazmus–dva z najkomplexnejších, najpríjemnejších a najúžasnejších vedeckých fenoménov na svete–a čo robí veda pre to, aby sa spálňa stala uspokojivejším miestom?

Mary Roach vás odvážne a s humorom prevedie zákutiami ľudskej sexuality. Dozviete sa všetko, čo chcete a potrebujete vedieť o sexe.

Ďalšie informácie

Rozmery 140 × 215 mm
Vydavateľ

Jazyk

slovenský

Väzba

brožovaná

Počet strán 296
Rok vydania 2022
ISBN 978-80-8230-121-5