Antony Loewenstein

Vojna proti drogám

Prečo trvá? Kto z nej profituje? Kto sú jej obete?

19,90 

Katalógové číslo: 9788099941343 Kategórie:

Popis

Rovnako ako vo vojne s terorizmom sa aj vo vojne proti drogám točia miliardy dolárov a práve preto nie je ľahké ju vyhrať. Táto kniha vysvetľuje, prečo naďalej trvá, kto z nej profituje a kto sú jej obete. Vojna proti drogám ako politická stratégia existuje v Spojených štátoch od 70. rokov 20. storočia a ich vzor nasledovali aj európske štáty. Je to však prístup, ktorý zlyhal. Jeho výsledkom je obrovský nárast počtu ľudí vo väzení, násilie v rôznych častiach sveta, podpora diktátorských režimov a dramaticky rastúce počty závislých.

Austrálsky novinár Antony Loewenstein precestoval Spojené štáty, Veľkú Britániu, Austráliu, Honduras a Filipíny, aby odhalil všetkých hráčov, ktorí sú do vojny proti drogám zapojení: úradníci, aktivisti, obete, agenti DEA, díleri aj užívatelia. Jeho reportáž z prvej línie odhaľuje, prečo je vojna proti drogám jedným z najtragickejších konfliktov našich čias.

Antony Loewenstein je úžasný novinár a toto je úžasná kniha. Každý, koho zaujíma vojna proti drogám jedna z najväčších katastrof tohto sveta, by si mal túto skvelú knihu prečítať.
Johann Hari, autor knihy Chasing the Scream

Kniha, ktorú držíte v rukách, je dobre napísaným svedectvom o svete, v ktorom vojna proti drogám zlyhala a nemôže pokračovať. Verím, že na Slovensku prispeje k diskusii o tom, akým prístupom ju raz nahradíme.
Martin Poliačik

Mnoho ľudí si myslí, že problém s drogami je vyriešený, keďže vojna proti drogám zlyhala a niektoré štáty legalizovali používanie marihuany na rekreačné aj medicínske účely. Táto kniha zaručene búra túto predstavu… Mal by ju prečítať každý, kto sa angažuje v akejkoľvek debate o drogovej politike.
Dr. David Nutt, autor kníh Drugs Without the Hot Air a The Neurobiology of Addiction: New Vistas

Ďalšie informácie

Hmotnosť 703 g
Rozmery 145 × 225 mm
Vydavateľ

Jazyk

slovenský

Väzba

pevná

Počet strán 344
Rok vydania 2021
ISBN 978-80-99941-34-3