Soňa Dedíková Johanesová

(z)matky zmätky

A ty to ako zvládaš?

14,90 

Katalógové číslo: 9788089896134 Kategórie:

Popis

{z}matky zmätky sú básne pre mamy, ktoré veľmi trefne a s humorom vykresľujú čím si mamy prechádzajú a čo zažívajú od tehotenstva po prvý deň v škôlke. Kniha je venovaná všetkým super obyčajným mamám, ktoré sú úžasné, len o tom niekedy nevedia.

Ak táto kniha zlepší náladu čo i len jednej mame; ak si niektorá z mám vďaka nej uvedomí, že sme na tom s materskou nedokonalosťou a zmätkami rovnako misia bude úspešne splnená, autorka Soňa.

Ukážka:

Ideály

Slobodná a bezdetná stávali ti dupkom vlasy,keď v obchode matka vedľas deckom vlastným zas zápasí.Hádže sa jej ako ryba,výchova tu zjavne chýba.

Dnes už tušíš, že chce spať,a ľutuješ chúďa maťpre pohľady pobúrené,lebo všetci lepšie viemevychovávať cudzie detia expresne súkať vety:Niekto je tu rozmaznaný.Prečo? Spýtajte sa mamy.

Pred pôrodom: Ach, môj bože!Čo ho doma derú z kože?!Hučí ako malý makak!Dnes už vieš, má asi záchvat.Spratali mu plastelínu,čo sa veľmi nepáči mu.

,,Môj potomok už v dvoch rokoch,keď poprosím, aby zmĺkol,bude tíško ako sochaa ja budem matka roka.,,Teraz stále volá: Mamiiii!Nech už naspäť hračku dá mi!

Ideálom už len mávam!Odchádzajú, to sa stáva.

Ďalšie informácie

Rozmery 185 × 163 mm
Vydavateľ

Jazyk

slovenský

Väzba

brožovaná

Počet strán 104
Rok vydania 2022
ISBN 978-80-89896-13-4