Jenny Offill

Zmeny počasia

15,99 

Nie je na sklade

Katalógové číslo: 9788082071781 Kategórie:

Popis

Lizzie Bensonová je knihovníčka v Brooklyne. Venuje sa synovi Elimu, manželovi Benovi a bratovi Henrymu, ktorý sa lieči z drogovej závislosti. Pomáha tiež bývalej profesorke so záplavou pošty, ktorú dostáva v reakcii na svoj úspešný podcast o zmene klímy, téme priťahujúcej extrémistov všetkého druhu: od tých, ktorí sa pripravujú na koniec sveta, až po tých, ktorí tvrdia, že západná kresťanská civilizácia je v ohrození. A hoci sa Lizzie snaží zostať pozitívne naladená, ani hodiny meditácie, ani rady, ktoré čerpá z regálov knižnice, nedokážu zmierniť jej duševný nepokoj súvisiaci s bratovou situáciou a hnevom bublajúcim v jej okolí.

„Jenny Offill je majsterkou románov rozprávaných v chytľavých, vybrúsených útržkoch… Premieňa formu rozprávania a destiluje skúsenosti do atómov intenzívneho pocitu… Fragmenty pôsobia ako pulzujúce svety, romány zhustené do odseku.“ Parul Sehgal, New York Times

„Správny román na koniec sveta.“ LA Times

JENNY OFFILL je autorkou románov Posledné veci a Odd. špekulácií, ktorý sa dostal do užšieho výberu Folio Prize, Pen-Faulkner Award a International Dublin Literary Award. Žije v štáte New York a vyučuje na Syracuse University.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 230 g
Rozmery 134 × 207 mm
Vydavateľ

Jazyk

slovenský

Väzba

brožovaná

Počet strán 168
Rok vydania 2022
ISBN 978-80-8207-178-1