• Domov
  • Tipy
  • Tipy od profesionálnych maliarov: Ako maľovať podlahové lišty
Image

Tipy od profesionálnych maliarov: Ako maľovať podlahové lišty

Ste pripravení dať svojmu domovu svieži a sofistikovaný vzhľad? Objavte v nás tajomstvá profesionálnych maliarov najnovší článokkde máme exkluzívne zdieľajte tipy na maľovanie základných dosiek ako profesionál! Naučte sa, ako si vybrať správne materiály, dokonale pripraviť povrchy a a bezchybné prevedenie ktorý zmení vzhľad celého vášho priestoru. Nepremeškajte túto príležitosť premeniť váš interiér na… posuňte to na ďalšiu úroveň!

Pokiaľ ide o maľovanie vášho domova, podlahové lišty možno to nie je prvé, čo vás napadne. Avšak dobre namaľované podlahové lišty môže jemne, ale výrazne zmeniť vzhľad vašich izieb. V tomto článku sa podelíme o niekoľko základných rád od profesionálnych maliarov, ako čo najlepšie namaľovať… môže maľovať soklové lišty.

Príprava základových dosiek

Príprava je rozhodujúca pre dosiahnutie profesionálne vyzerajúceho povrchu. Začnite čistením základných dosiek handričkou z mikrovlákna, aby ste odstránili prach a nečistoty. Ak sú staré vrstvy farby alebo sú poškodené, použite jemný brúsny papier na vyhladenie povrchu. Uistite sa tiež, že ste podlahu a spodok steny zakryli maliarskou páskou, aby ste zabránili postriekaniu.

Vyberte si správnu farbu a spotrebný materiál

Na soklové lišty odborníci zvyčajne odporúčajú lesklý alebo pololesklý náter, pretože sú odolnejšie a ľahšie sa udržiavajú v čistote. Pred nanesením farby použite kvalitný základný náter, najmä ak boli soklové lišty predtým ošetrené tmavou alebo vysoko nasýtenou farbou. Na nanášanie farby zvoľte uhlový štetec na okraje a malý penový valček pre hladký povrch na rovných plochách.

Techniky na maľovanie

Začnite „narezaním“ farby pozdĺž okrajov základnej dosky, kde sa štetec najlepšie hodí. To zaisťuje ostré línie a zabraňuje tomu, aby sa farba dostala na steny. Po dokončení okrajov použite penový valček na rovnomerné rozotretie farby na väčšie rovné plochy základnej dosky. Pracujte po malých častiach a každú časť mierne prekrývajte, aby ste sa vyhli viditeľným čiaram.

Prečítajte si  Dômyselné triky s ventilátorom, ako ochladiť miestnosť počas horúčav

Nanášanie viacerých vrstiev

Jedna vrstva farby často nestačí na úplné pokrytie. Počkajte, kým prvá vrstva úplne nezaschne, jemne obrúste a potom naneste druhú vrstvu. To zaisťuje nielen lepšie krytie, ale aj odolnejší výsledok. V závislosti od použitej farby a pôvodnej farby podlahových líšt možno budete chcieť zvážiť pridanie tretieho náteru.

Následná starostlivosť a údržba

Po zaschnutí farby opatrne odstráňte maliarsku pásku. Akékoľvek nedokonalosti je možné opraviť malým štetcom. Aby vaše novo natreté podlahové lišty vyzerali pekne, pravidelne ich utierajte vlhkou handričkou a nepoužívajte drsné domáce čistiace prostriedky, ktoré môžu poškodiť lak.

Dúfame, že sa vám tieto profesionálne tipy na maľovanie podlahových líšt páčili a že ich budete považovať za užitočné pri ďalšom maliarskom projekte! Čoskoro sa sem vráťte a získajte ďalšie užitočné tipy a nezabudnite tento článok zdieľať s priateľmi, ktorých by tiež mohlo zaujímať zlepšenie domácnosti!

Zdieľať :